Muhabet "burgu" në komisionin për CEZ, Balla-Ristanit: Dorëzove një biçak kur të kapën (VIDEO)
Ish-Kryemnistri Berisha vijon të mos i përgjigjet pyetjeve të Taulant Ballës në Komisionin Hetimor për CEZ duke theksuar se ai ishte i dënuar për shpifje.

"Ti je dënuar për shpifje të ndyrë nga gjykata. Ja vendimi. Je shpifës i ndyrë"., - tha Berisha.

Vendimi, të cilit i referohet Berisha është dhënë gjatë periudhës kur ky i fundit ishte në drejtim të qeverisë dhe Taulant Balla denonconte aferat sipas tij që bëntë vajza e Berishës, Argita duke përdorur pushtetin e të atit, shkruan Albeu.com.

Në atë kohë, Balla deklaroi se gjykata e kishte dënuar e ndikuar nga pushteti i Berishës.

Një debat tjetër ishte ai mes tij dhe Arben Ristanit ku ky i fundit i kërkonte që të pranonte se ishte dënuar për shpifje, kurse Balla i përgjigjet se edhe Ristani ishtë dënuar me burg nga gjykatat shqiptare.

Debatet
Balla: Ju kujtoj edhe nje here detyrimin per te thene te verteten…

Ristani: E thate qe nese di e gjeni ne shpifje, por qe je shpifes i denuar

Berisha...e vertetuar, shpifes i denuar, ti ske dinjitet, ske personalitet dhe ske asgje dhe detyrohesh te dalesh para shqitpareve 5 here shpifes. Po pse sdel Pjerini? Humbet tenderat prandaj pajtohesh me te. je ne konflikt interesi.

Balla: Une ne rregull jam, shpresojme te te vere Luli ty ne liste.

Bode: Referoju ligjit. kete mund te pyesesh ti, dhe nuk pyetet kryeministri

Balla: Kryeminister ka pas qen. Une ketu citoj dy dokumente zyrtare, zoti deshmitare pergjigju.

Berisha: Te dashur qytetare, ne daten 9 .6 .2015, mender shpifesi

Balla: Ndalohen fyerjet

Berisha: Eshte denuar, ska fyerje me te madhe se ajo qe ke bere ti, ke perdorur kamerat per te mashtruar

Balla: Nuk provokohem

Berisha: Eshte denuar me vendim te formes se prere

Balla: Do pergjigjesh apo jo

Berisha: Te gjithe shqiptaret e kane mender ate. S’paskeni njeri tjeter ne grup pervec atij? A e kuptoni ku keni rene apo jo? Me lejoni ta lexoj te gjithe vendimin.

Balla: Nderpritet, nuk ka te beje me…per kete 21 miliarde ske gje per te thene.

Berisha: Vendimi numer 1494 te ka damkosur si shpifes i ndyre, ma imponon shteti ligjor kte qendrim.

Flet Ristani

Balla: Leri teatrot me mua!

Ristani: Qe je i denuar me shpifje

Balla: Po e pranoj, por pranoje edhe ti terhiqe ate qe the heren e kaluar që s’ke qene i arrestuar, edhe i denuar se kam ketu edhe pricesverbalin qe ke qene i ndaluar, ke dorezuar celesat dhe nje bicak.

Balla: Kete teatrin e Lul hollandezit,.,leri keto me mua tani

Ristani: Mender kryetar se ta vuri festen sipas kokes

Berisha: Jo mender kryetar, mendes shpifes. /Albeu.com/
Shtuar më 12/12/2016, ora 16:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori