Masa të rrepta sigurie për McCain, e shoqërojnë tre Hummer-a të RENEA-s (VIDEO)
Senatori amerikan John McCain ndodhet që prej mesditës së sotme në Tiranë. Pasi u prit në aeroporton nga ambasadori Donald Lu dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ai zhvilloi një takim me kreun e Kuvendit Ilir Meta, takim në të cilin u vunë re masa të shtuara sigurie në drejtim të tij.

Pas takimit me Metën, u pa që krahas fuoristradave të ambasadës së SHBA-ve, atë e shoqëronin edhe tre "Hummer-a" të zinj, të cilat i përkasin forcave të RENEA-s.

McCain do të takohet gjatë ditës edhe me presidentin Nishani, kreun e opozitës Lulzim Basha, dhe kryeministrin Edi Rama. /Albeu.com/
Shtuar më 14/04/2017, ora 16:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori