"Mos hajde në Shkodër", protestuesit bllokojnë urën e Bahçallëkut (VIDEO)
Kryeministri Edi Rama ka planifikuar të udhëtojë sot drejt Shkodrës për të mbajtur një sërë takimesh por PD i ka dalë para në hyrje të qytetit për të protestuar kundër tij.

Ata kanë thënë se do të bllokojnë urën e Bahçallëkut për të mos e lejuar kryeministrin të kalojë.

"Mos hajde në Shkodër!" thotë një protestues.

Ish-deputetët Flamur Noka dhe Bardh Spahia i janë bashkuar protestuesve dhe nuk pranojnë të hapin rrugën.

Ka patur debate mes ish deputetëve dhe punonjesve te policisë.

Polici: "Duhet të hapni rrugën se s’bën. Është e kundraligjshme."

Bardh Spahia: Nuk ka shans të hapim rrugën!

ish deputeti Flamur Noka tha se qytetarët e Shkodrës janë për të protestuar kundde Kryeminsiatrit të krimit. Rama e ka futur Shkodren në kthetrat e krimit dhe varferisë.

Opozita do protestojnë deri në një qeveri tranzitore.

Shqipëria është peng i bandës me kryebanditin Edi Rama

Opozita nuk do të reshtë së protestuari." /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2019, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori