"Mos e dh... punën" e Jacobsonit bën xhiron e botës (VIDEO)
Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jocobson theksoi se liderët kosovarë e kanë "dh... punën", duke ngulur këmbë që ata ta gjejnë zgjidhjen e ngërçit politik në vend.

Një deklaratë e tillë, aspak e zakontë ka gjetur jehonë edhe në mediat ndërkombëtare.

Fjala e saj "Mos e dh... punën" është transmetuar fillimisht në Reuters dhe më tej edhe në kanale të tjerë mediatikë ndërkombëtarë.

Ne fjalen e saj, Jacobson foli edhe per lideret e korruptuar, duke permenduar emrat e Limajt dhe te Isa Mustafes./albeu.com/

"Mos e dh... punën" e Jacobsonit bën xhiron e botës

Shtuar më 07/11/2014, ora 12:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori