Momenti kur automjeti i blinduar i militantëve të ISIS-it goditet nga predha (VIDEO)
Është gjetur një video, të cilën e ka realizuar një militant i organizatës terroriste “Shteti Islamik”, në të cilën shihet se si një predhë godet veturën e tyre, pas të cilës dëgjohen britma.

Mediat siriane pro regjimit të Bashar al-Assad, kanë transmetuar një video në të cilën shihen militantët e ISIS-it duke zhvilluar luftime të ashpra ne ushtrinë siriane në afërsi të Humaymaha në provincën Homms.

Aty shfaqen luftëtarët në automjetet e armatosura rëndë, duke bërtitur dhe duke folur të lëvizin majtas e djathtas për të shmangur predhat e ushtrisë siriane.

Në fund të videos është filmuar momenti kur një predhë makinën e tyre, që krijon një shpërthim të fuqishëm. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2017, ora 21:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori