Momenti fatal kur makina futet në trotuar dhe shtyp këmbësorët në "Times Square" (VIDEO)
Pëlqej
Një vajzë 18 vjeçare ka humbur jetën dhe 22 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një makinë me shpejtësi të lartë përplasi këmbësorët në një trotuar të “Times Square” ne Nju Jork.

Por pas këtij incidenti të tmerrshëm, janë publikuar edhe pamjet e para të momentit kur shoferi i automjetit humb kontrollin dhe shtyp këmbësorëttrotuar në sheshin “Times Square

Bazuar në informacionet paraprake, nuk bëhet fjalë për sulm terrorist, deklaroi kryebashkiaku Bill de Blasio.

Shoferi I makinës është identifikuar nga policia si Richard Rojas, 26-vjeçar, shkruan ABC News, përcjell albeu.

Pasi Rojas u përplas me makinë u përpoq të largohej nga vendi i ngjarjes, por u kap nga policia përpara se të arrinte të largohej.

Shumë kalimtarë rasti që i kanë shpëtuar shtypjes kanë deklaruar për mediat amerikane, se trotuari ishte i mbushur me gjak nga njerëzit që u shtypën. /albeu.com/


Shtuar më 18/05/2017, ora 22:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori