Momente tmerri në qiell, avionin e merr era si karton (VIDEO)

Pëlqej
Regjistrimet dramatike tregojnë momentin kur aeroplani lëkundet nga stuhia e fortë deri në zbritje në pistën e Aeroportit Schipol.

Pavarësisht nga të bërtiturat e shumta, piloti arrin të mbajë nervat e tyre dhe të sjellë avionin në pistë në mënyrë të sigurt duke përdorur një teknikë të njohur si ‘ulje në anët e pasme’.

Aeroplani, i cili po fluturonte nga ishulli gjerman Sylt, mbante midis 70 dhe 78 pasagjerë.

Ky është momenti i tmerrshëm kur një aeroplan pasagjerësh, goditet nga erëra mbi 120 km në orë teksa po tentonte të ulej në një aeroport në Amsterdam.
Shtuar më 26/05/2018, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori