Misteri i çarjeve masive në SHBA (VIDEO)
Në Wyoming në malet Bighorn të SHBA-së një çarje misterioze dhe masive ka ndodhur, ku askush nuk ka një përgjigje për këtë.

Aktualisht ajo ka një thellësi rreth 50 metra dh një gjatësi sa gjashtë fusha futbolli. Zyrtarët e gjeologjisë thonë se do të ketë një hetim për këtë "plagë" kaq të madhe të tokës.

Gjeologët e shpjegojnë këtë ngjarje si dobësim të sipërfaqes së tokës nga uji i nëndheshëm.

Pranvera dhe vera e lagësht bënë që acarja dhe rrëshqitja e tokës të ishte kaq masive. /albeu.com/

Shtuar më 03/11/2015, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori