E FUNDIT/ Zjarr te konviktet e Qytet Studentit, digjet banesa pranë tyre (VIDEO)
Menduan se kishin parë ëndërr, kamera filmon një fëmijë fantazmë brena shtëpisë (VIDEO)
OJoey Nolan ndau për CCTV-në një video të rregjistruar në shtëpinë e tij, nga kamerat e sigurisë.

pamjet , gjithçka duket mirë në dhomën e ndenjes - një mace po qetëson në mes - kur befas, një objekt i mjegullt shfaqet në këndin e poshtëm dhe fillon të lëvizë, lart e poshtë shkallëve.

Joey Nolan, një këshilltar dixhital nga Long Island, NY, pa pamjet në CCTV e tij dhe thotë se njerëzit sugjerojnë se duket si një fëmijë që luan me një qen.a

33-vjeçari tregon se fillimisht ai kishte parë një ëndërr sikur ai dhe gruaja e tij i morën vajzës së tyre një qenush. Teksa kishte biseduar me gruan, doli se ata të dy kishin të njëjtën ëndërr .

Duke folur për LADbible, Joey tha: "Rreth një javë më vonë, pasi kamera kishte kapur pamjet, kuptova se fryma e një qeni duhet të ishte futur në shtrat me ne natën që kishim ëndrrat.

"Jashtë kësaj, është 'mendimi tipik që dëgjova / pashë diçka'."

Burri tha se nëse ndodhte diccka tjetër, do të vendosnin të largoheshin nga ajo shtëpi.

"Nëse fillojmë të provojmë ndonjë gjë të pakëndshme, mund të ishte koha që ne të ngriheshim dhe të largoheshim. Nëse vajza jonë 19-muajshe mund të flasë me të, ne mund ta përdorim atë si përkthyes, por nëse arriti në pikën e rrezikshme ose e papërshtatshme, mund të na duhet të kërkojmë ndërhyrje ose ta heqim qafe.

Duket sikur Joey madje mund të ketë një shpjegim për shikimin drithërues.

"Nëna ime kohët e fundit më kujtoi që gjyshi im kishte vdekur më 8 gusht 1999 ... 20 vjet më parë deri në datën e ndodhjes.

"Tani ne po mendojmë se mund të jetë thjesht një version i ri i Gramps që viziton vajzën tonë."

Kjo e bën një përfundim më ngushëllues.


Shtuar më 23/08/2019, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori