"Më vjen që ta vras!" Kënga e Arilena Arës qenka ndjesi personale dhe teksti të le pa fjalë (VIDEO)
Arilena Ara ka folur për këngën e saj të fundit “Shaj” me të cilën konkurron në festivalin e Këngës në RTSH.

Këngëtarja shqiptare vjen me një baladë dhe tekst mjaft melankolik, që na la pa fjalë kur pranoi se është një ndjesi personale.

“Më vjen që ta vras,

atë që s’mund ta ndaj,

ta ndaj

dhe më bën të ndjehem me faj”.

Nuk e dimë se kujt ia kushtohen këto vargje, por Arilena thotë se kënga ka shpirtin e saj brenda.

“‘Shaj’ nuk është vetëm një këngë, nuk është thjesht muzikë… Por një ndjesi personale, me shpirtin tim brenda! Faleminderit që më doni dhe nëse ‘Shaj’, apo ‘Mallkoj’”, ka shkruar Arilena në një postim në Instastory.

Kënga u publikua dje në YouTube. Teksi është i shkruar nga Lindon Berisha, ndërsa muzika nga Darko Dimitrov dhe Lazar Cvetkovski.
Shtuar më 10/12/2019, ora 16:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori