Llamba që regjistron bisedat dhe i poston në Twitter (VIDEO)
Dy artistët Kyle McDonald dhe Brian House kanë krijuar llambën e quajtur Coversnitch mund të përgjojë bisedat private dhe t’i postojë ato në Twitter. Conversnitch ka një mini kompjuter Raspberryi, një mikrofon, një dritë LED dhe një vazo plastike, dhe mund të vendoset në një llambë normale.

Llamba Conversnitch ka qenë aktivizuar para disa muajsh në Nju Jork dhe ka llogarinë e saj në Twitter. Për momentin në llogari janë postuar fragmente të bisedave që lidhen me tema të tilla si dështimi i një interviste pune. /albeu.com/
Shtuar më 01/05/2014, ora 13:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori