LIVE/ Parisi po digjet për 7.6 cent, kurse shqiptarëve u shkatërrojnë jetën dhe nuk i plas "qoshja" askujt
Vijojnë prej disa ditësh protestat masive në Francë pas vendimit për të shtrenjtuar me disa cent çmimin e karburanteve.

Bëhet fjalë për një taksë 7.6 cent për litër për naftën dhe 3.9 cent për litër për benzinën.

Por, pavarësisht se është një masë e ulët në raport me të ardhurat që kanë francezët, ata kanë zgjedhur që të mos e pranojnë këtë fakt duke i vënë zjarrin rrugëve të Francës prej disa ditësh.

Ndërkohë në Shqipëri qeveritë vendosin taksa për të majmur oligarkët duke ua nxirë jetën qytetarëve nga mëngjesi deri në darkë dhe askush nuk e çan "qoshen" nëse do të përdornim termin e fundit që Rama ka përzemër kur përmend të pasmet. /albeu.com/
Shtuar më 24/11/2018, ora 15:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori