LISTA/ Ja anëtarët e fondacionit "Soros", që nga Linda Rama deri tek Ismail Kadare (VIDEO)
Emisioni "Opinion" mbrëmjen e sotme ka publikuar listën e plotë të anëtarëve të bordit të fondacionit “Soros” në Shqipëri që nga krijimi i tij në vitin 1991 e deri më sot.

Duket se për disa vite antarë dhe kryetarë të këtij fondacioni ka qenë kryeministri Edi Rama dhe gruaja e tij Lindita Xhillari.

Po ashtu pjesë e listës së anëtarëve të publikuar sot ka qenë edhe shkrimtari Ismail Kadare.

Disa emra të tjerë janë Henri Çili, Delina Fiço, Iris Luarasi, Artan Santo, Mustafa Nano, etj. /Albeu.com/
Shtuar më 28/02/2017, ora 23:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori