Lirimi i Mubarakut shkakton gjakderdheje në Kajro, dy të vrarë (VIDEO)
Policia e Egjyptit ka përdoror gaz lotsjellës dhe topa uji për të shpërndarë mbi 1.000 protestuestubuar në kryeqytetin egjyptin, Kajro, me ç'rast u vranë dy protestues.

Protestuesit janë tubuar në sheshin Tahrir mbrëmjen e së shtunës, për të kundërshtuar vendimin e gjykatës, e cila ka liruar nga akuzat për vrasje ish-presidentin e përmbysur egjiptian, Hosni Mubarak.

Ky i fundit është akuzuar për komplot për vrasjen e protestuesve gjatë revolucionit të 2011-ës.

Dy persona raportohen të jenë vrarë në këtë përleshje./albeu.com/
Shtuar më 30/11/2014, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori