LAJMI I FUNDIT/ Nis prishja e murit në veri të Mitrovicës (VIDEO)
as arritjes së marrëveshjes për murin në veriMitrovicës nga autoritetet e Kosovës dhe përfaqësuesve serb të Mitrovicës, ka filluar të punohet në këtë drejtim.

Tashmë ka filluar të sigurohet punishtja me pllaka të metalta që të rrethon murin, pasi në marrëveshjen e mbrëmshme të nënshkruar nga kryeministri Isa Mustafa, ambasadori amerikan Greg Delawie dhe kryetari i veriu Goran Rakiq, thuhet se palët janë marr vesh që muri të rrënohet sot ose nesër, raporton lajmi.net.

veri janë parë edhe policë civilë që po e përcjellin gjendjen, por gjithashtu janë parë edhe pjesëtarë të UNMIK-ut duke filmuar fillimin e punimeve.
Shtuar më 04/02/2017, ora 15:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori