Turisti me punën më të lehtë në botë (VIDEO)
Turisti Louis Cole është personi që më së lehti fiton para për jetesë. Ai e kalon jetën duke udhëtuar anembanë botës, ndërkohë që përvojat e tij i dokumenton në Instagram dhe në kanalin e YouTube, "Fun for Louis".

Kjo është një mënyrë që ai fiton para përmes këtyre reklamave dhe nga sponsorë të tjerë të cilët fnancojnë udhëtimet e tij.

31-vjeçari nuk është një turist i zakonshëm, por një lloj nomadi dhe studiuesi - ose thjesht një qytetar i botës. Deri tani ai ka aritur që të ketë mbi një milion ndjekës në YouTube, 800 mijë në Instagram dhe rreth 500 mijë në Tëitter. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2015, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori