Ky në fakt nuk është gomar, vetëm ka pamje gomari (VIDEO)
Ne kot ju themi gomerëve, "gomar" në kuptimin negativ. Nga videoja e mësipërme, duket se njeriu shpeshherë është më gomar se gomari.

Mjafton që makina që është duke ardhur nga mbrapa ti biej sirenës dhe gomari me karrocë spostohet anash duke i hapur rrugë makinës.

Tani pyeteni veten: Kur jeni në trafik dhe vjen ambulanca me sirenë të hapur mbrapa çfarë bëni? I hapni rrugën apo filloni bëni plane si ti ngjitem mbrapa dhe të shfrytëzoni rastin? Apo bëni sikur nuk dëgjoni gjë ...

Ndonjëherë njeriu ka nevojë të marrë mësim edhe nga gomari. Shikojeni videon. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2014, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori