Kur Kouchner shprehej: Familja Jashari meriton çmimin Nobel (VIDEO)
Pas lufte, familjen e Jashareve ne Prekaz e vizitoi edhe kryeadministratori i Kombeve te Bashkuara, francezi Bernard Kouchner.

I ulur kembekryq perkrah Rifat Jasharit, diplomati francez foli me superlativa per Adem Jasharin dhe familjen e tij, ndersa nuk harroi te thoshte se, kjo familje meriton nje cmim Nobel, raporton Portali Albeu.

"Sikur te kete nje cmim Nobel per lirine, i takonte familjes suaj ", i ishte drejtuar Kouchner Rifat Jasharit. /albeu.com/
Shtuar më 06/03/2016, ora 12:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori