Kryqi në Butel, Sela e dërgon në Gjykatë Kushtetuese (VIDEO)
Ziadin Sela
Kryetari i LR-PDSH dhe i komunes se Struges, Ziadin Sela, eshte shprehur se ceshtja e kryqit në Butel do të dërgohet në Gjykatë Kushtetuese.

Ai kërkon vlerësim të kushtetutshmërisë së vendimit të Këshillit të komunës për ndërtimin e simbolit fetar.

Në një prononcim për Alsat-M, Sela është shprehur se, nisma e tyre në Gjykatë Kkushtetuese ka edhe një qëllim tjetër.

Ai nuk pret vendim të shpejtë nga Gjykata Kushtetuese pasi sipas tij, ajo punon nën diktatin e politikës. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2016, ora 11:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori