Kostoja e gënjeshtrës (VIDEO)
Pëlqej
Tre nxenës të një shkolle të mesme shkuan një natë në "party" dhe harxhuan shumë kohë atye duke harruar se të nesërmen kishin një provim të rendësishëm.

Gjatë asaj kohe shpikën edhe një gënjeshtër që do t'ja thonin drejtorit të shkollës.

nesërmen i bëjnë duart pis me graso dhe hyjnë në zyrën e drejtorit duke i kërkuar shtyrjen e provimit me argumentin një natë më parë u ishte çarë goma e makinës dhe ishin detyruar të vinin vonë në shtëpi duke e shtyrë.

Drejtori i dëgjon me vëmendje dhe u thotë që mund të shkonin pas tri ditësh për ta bërë provimin.

Të lumtuar se ia kishin hedhur, ata kthehen pas tri ditësh.

Drejtori i ndan të tre klasa dhe në fletën e provimit shkruan dy pyetje:

1-Emri
2-Cila gomë e makinës ishte çarë?

Mësimi?

Ji përgjegjshëm dhe merr vendime të mençura! /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2017, ora 17:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori