Korrupsion e vepra penale, koha kur Tom Doshi i hapte luftë Ramës (VIDEO)
Pëlqej
"Do i them Ramës që sot e tutje nuk ka më paqe mes meje dhe tij, dhe do shikojmë kush do fitojë.

Kur të flas unë do t’i dridhen themelet atij dhe mazhorancës...

Rama është mosmirënjohës, bukëshkelës do ta shikojë në zgjedhjet lokale. Tash sa ka filluar lufta..."

Kështu deklaroi katër vite më parë deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Tom Doshi, i cili dje mori vendimin për të mos hyrë kurrë më në SHBA për shkak të korrupsionit.

"Departamenti i Shtetit po njofton publikisht se ka ndaluar deputetin e Kuvendit të Shqipërisë, Tom Doshi, sipas nenit 7031 (c) të Aktit të Ndarjeve të Përbashkët të FY 2017, të hyjë në Shtetet e Bashkuara, për shkak të përfshirjes së tij në korrupsion"- njoftoi sot ambasada amerikane në Tiranë.

Pavarësisht akuzave dhe kundër akuzave mes tij dhe Ramës, pas zgjedhjeve të 25 qershorit, Doshi u pozicionua hapur në krah të kryeministrit Edi Rama.

Qeveria Rama ende nuk ka reaguar për ndalimin e Doshit për të shkelur në SHBA. /albeu.com/

Shtuar më 17/04/2018, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori