E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
Kënga më “ngjitese” në planet, rekorde shikueshmërie (VIDEO)
Ndoshta është kënga më e pakuptimtë në botë por padyshim që është kënga më ngjitëse që mund të keni dëgjuar.

Ajo është vetëm 51 sekonda por po thyen rekorde të njëpasnjëshme shikueshmërie nëpër botë.

Kjo këngë e titulluar “Pen-Pineapple-Apple-Pen” është punuar nga një komedian japonez dhe është shikuar më shumë se 67 milionë herë që nga muaji gusht ku ajo është publikuar.

Javën e kaluar ajo u bë pjesë e toplistës së njohur botërore Billboard Hot 100 dhe arriti të jetë e 77 në radhë.

Komediani, Pikotaro, 53 vjeçar beri që Japonia të jetë për të parën herë në 26 vjet pjesë e kësaj topliste./albeu.com/

Shtuar më 29/10/2016, ora 09:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori