Kina sfidon SHBA-të dhe Rusinë, prezanton avionin luftarak J-20 (VIDEO)
Kina është duke e ngushtuar me hapa të shpejtë hendekun me dy superfuqitë e tjera ushtarake botërore, SHBA-së dhe Rusisë.

Së fundmi Kina ka prezantuar avionin bombardues "J-20", i shfaqur për herë të parë në publik në provincën Guangdong.

Sipas mediveve, avionët janë të pajisur me teknologjinë e fundit dhe janë të pakapshëm nga radarët, shumë pranë modelit amerikan "F-22 Raptor".

Sipas presidentit kinez Xi Jinping, Kina është angazhuar shumë në forcimin dhe modernizimin e ushtrisë. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2016, ora 11:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori