Kërkohet drejtësi për vdekjen e trevjeçares në Prizren (VIDEO)
Nw qytetin e Prizrenit qytetarw tw shumtw dhe përfaqësues të OJQ-ve tw mbledhur nw protestw kwrkojnw dorëheqjen e kryetarit të kësaj komune, Ramadan Muja, ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe ministrit të Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, pasi që sipas tyre, këta janë përgjegjësitë kryesor për vdekjen tragjike të Xhenetës tre vjeçare.

Përfaqësues të OJQ-ve iu kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Prizrenit dhe qytetarëve të Kosovës që t’i bashkohen protestës për të kërkuar përgjegjësi institucionale për vdekjen tragjike të tre vjeçares.

Me këtë protestë do të përcjellin kërkesën deputetëve të Kuvendit të Kosovës të cilët vijnë nga Prizreni që rastin e fundit atë të vdekjes tragjike të Xhenetës ta ngrisin edhe në njërën prej seancave të Kuvendit të Kosovës.

Në këtë protestë të pranishëm janë edhe deputetë të Kuvendit të Kosovës. /albeu.com/

Shtuar më 15/06/2016, ora 12:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori