"Keni prishur Zagorinë", banorët përplasen me përfaqësuesit e Shell-it (VIDEO)
Pëlqej
Banorë të Zagories ditën e sotme kanë dalë n ëprotestë kundër kompanisë Shell për të kërkuar naftë në këtë zonë.

Në Sheper pritej të mbahej dëgjesa publike e radhës në lidhje me projektin e studimit të nëntokës në bllokun 4, ku Shell-i do të kërkojë për rezerva nafte, por kjo ka hasur rezistencën e banorëve ku nuk kanë munguar edhe përplasjet fizike.

Banorët refuzuan të hynin në dëgjesë dhe i kanë kërkuar Shell-it të largohet nga Zagoria.

Një tjetër dëgjesë për të njëjtën çështje dështoi më parë këtë mëngjes në Poliçan. /albeu.com/
Shtuar më 24/01/2019, ora 14:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori