Karamelet xhelatinoze bëhen nga dhjami i derrit (VIDEO)
Të paktën njëherë në jetë, të gjithë kemi ngrënë karamele xhelatinoze dhe janë shumë të preferuara nga çdo fëmijë.

Këto karamele në të vërtetë përmbajnë shumë sheqer dhe ju japin kalori të tepërta fëmijëve, duke i bërë ata të shtojnë në peshë, të jenë më të rrezikuar për t’u prekur nga diabeti etj.

Një video që po qarkullon në internet dhe në rrjetet sociale tregon se këto karamele xhelatinoze janë të përbëra nga dhjami i derrit.

Kjo gjë ka indinjuar shumë prindër dhe fëmijë por akoma nuk ka një konfirmim të saktë për këtë fenomen./albeu.com/Shtuar më 07/10/2016, ora 10:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori