"Karagjoz, mashtrues" Pse plasi sherri mes Kokëdhimës dhe analistit në emision (VIDEO)
Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, ka shpallur së fundmi kandidaturën për kryetar të Bashkisë së Tiranës për zgjedhjet e 30 qershorit.

I ftuar në “Zonë e Lirë”, ai u përfshi në debate të forta me analistin, Arjan Curi, i cili e pyeti nëse paligjshmëria filloi kur ai iku nga PS apo para, Kokëdhima shpërtheu në akuza ndaj tij.

Biseda:

Curi: Brenda historisë së ndërtimeve është edhe vetë Kokëdhima

Kokëdhima: Unë nuk kam asnjë ndërtim të paligjshëm

Curi: Jo e kisha kur ndërtonit ju me bashkinë dhe qeverinë, a nuk ishin këto probleme, kur nisi kur ikët ju apo kur ishit edhe ju?

Kokëdhima; Kompanitë e mia nuk kanë qenë anëtarë në PS ndonjëherë.

Curi: Si vazhdimësinë tuaj, flas për kompanitë e tua në këtë vijim

Kokëdhima: Nuk të shkon ky rol ty, fare, nuk mund të bësh provokatorin, një intelektual të flasë këtu për kompanitë e mia

Curi: Pse të mos flas, cfarë ka, fakti që ju jeni biznesmen, keni përfituar nga bashkia tendera

Kokëdhima: Je një bori e shpifësve, ke mbledhur shpifjet e Berishës, me ato nuk bisedojmë dot, nuk merrem me thashetheme

Arjan Curi: Kur filloi paligjshmëria? Kur ikët ju nga PS, apo para?

Koço Kokëdhima: Nëse do të bësh provokatorin, nuk ke shanse të bësh bisedë me mua. Je përcjellës i të gjithë shpifjeve të Sali Berishës me shokë dhe me këto gjëra nuk mund të bësh bisedë me mua. Nëse ke ndonjë fakt, atëherë fol.

Arjan Curi: Unazën e Vogël të Tiranës ju e ndërtuat.

Koço Kokëdhima: Është një gënjeshtër, provokim. Unazën e Vogël të Tiranës nuk e ka bërë asnjë kompani e imja dhe sikur, asnjë shpronësim nuk e bën kompania, por shteti. Duhet të pyesësh Ramën jo mua se nuk jam babai i Ramës. Pushtetin e tij nuk e kam ushtruar unë, por Rama. Nuk merrem me provokimet e tij.

Kokëdhima: Shpronësimet i bën pushteti nuk i bën kompania

Curi: Kur ju ishit mentor i Ramës, eminenca gri, a bëhej kjo apo jo, a i bënte shpronësimet si tani?

Arian Çani: U keqkuptove… Unë pyeta a ka qenë kështu situata kur ju keni qenë pas Ramës? Keni qenë bashkëpunëtorë.

Koço Kokëdhima: Jo s’kemi qenë, nuk përgjigjem për Ramën.

Arjan Curi: Ju edhe në intervista keni thënë që keni qenë mentor i Ramës.

Koço Kokëdhima: Çlidhje ka kjo me prishjet.

Koço Kokëdhima: Pushtetin e Ramës nuk e kam ushtruar unë. Çlidhje ka kjo me shpronësimet e qeverive. Ti do më bësh mua përgjegjës për shpronësimet që ka bërë Edi Rama, Sali Berisha, Ilir Meta, Fatos Nano. Për shpronësimet e atyre?

Arjan Curi: Po!

Koço Kokëdhima: Qenkeni një i çmendur!

Arjan Curi: Atehere ju qenkeni një i sëmurë!

Çani: Je ne debat Koco, nuk te beri ty pergjegjes personalisht

Koço Kokëdhima: Të më bësh mua përgjegjës për veprat e qeverive të Shqipërisë është skandal.

Curi: A ka qene kjo situate kur keni qene pas Rames apo jo, keni qene bashkepunetor kjo eshte publike, ke thene qe kam qene mentor, nese keni genjeyr kjo eshte puna juaj

Kokedhima: Nese Rama po ben gjerat qe ia keni lejuar ju dikur kjo eshte edhe pergjegesia juaj

Curi: Kam kaluar politikanet me te medhenj dhe nuk ma ka folur njeri keshtu

Kokedhima: Me mashtrues dhe genjeshtare nuk merrem une, keto maskaralleqe nuk i beni me mua

Arjan Curi: Ju nuk po kontrolloni veten se ç’po thoni…

Koço Kokëdhima: E kontrolloj shumë mirë. Ti qenke karagjoz.

Arjan Curi: Faleminderit shumë, ti je i mrekullueshëm dhe meriton të jesh kryetar bashkie që këtë herë t’i firmosësh vetë tenderat që do të marrësh.
Shtuar më 20/04/2019, ora 11:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori