Kapet në Suedi i dyshuari për vrasjen e prindërve në Prizren (VIDEO)
Prokuroria ThemelorePrizren, ka njoftuar se është arrestuar në Suedi A.H., i dyshuar për vrasjen e prindërve të tij në lagjen “Ortakoll” në Prizren.

Sipas Prokurorise arrestimi i tij është bërë në Suedi nga autoritetet suedeze, në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar të Prokurorisë ThemelorePrizren, njofton Klan Kosova

Prokuroria ThemelorePrizren, njofton se do t’i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme në bazë të Ligjit për Bashkëpunim Ndërkombëtar, dhe do të paraqesë kërkesë për ekstradim.
Shtuar më 03/03/2020, ora 16:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori