Kandidatja shqiptare e LSDM-së tregon se pse po garon për Haraçinën (VIDEO)

Milikie Halimi është kandidatja e LSDM-së për kryetare të Haraçinës në zgjedhjet e 15 tetorit. Partia e Zaevit, madje është e para parti që në këtë cikël zgjedhor garon me një femër në këtë komunë shqiptare.

Halimi është e lindur dhe e rritur në Haraçinë, është nënë e dy fëmijëve dhe premton të bëjë atë që deri më tani se kanë bërë kandidaturat tjera.

Në agjendën e saj janë uji i pijshëm për banorët, rrugët e asfaltuara, kanalizimi dhe para sa gjithash zhvillimi i barabartë i komunës krah për krah tjerave.

Me ndihmën e qytetarëve ajo është e bindur në fitore që në rundin e parë. /albeu.com/


Shtuar më 05/09/2017, ora 23:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori