"Kam qarë shumë", Noizy 24 orë në shërbim të të prekurve nga tërmeti (VIDEO)
Në ndihmë të qytetarëve të prekur nga tërmeti kanë ardhur në ndihmë edhe emra shumë të njohur të ekranit shqiptar.

Një prej tyre është Noizy i cili ka shkuar në Durrës, pranë zonës ku janë ngritur çadrat për banorët të cilëve iu janë shkatërruar shtëpitë.
Ai ka qëndruar aty për më shumë se 24 orë dhe ndodhet pranë banorëve në këto ditë të vështira.

Reperi ka publikuar disa video ku shihet duke gatuar makarona e më pas ua shpërndan banorëve.

“Edhe pse patem fatkeqesi zemrat nuk i prishem, madje mesuam se sa shume e duam njeri tjetrin. Nuk kam fjale per xhestin e shqiptarve te kosoves dhe te maqedonise, mund te kem par vet me syte e mi mbi 50 kamiona me ndihma per vellezerit dhe motrat e tyre qe kishin nevoje, si me ushqim por edhe jorgane e batanie. BRAVO! Kam qare shume, jo nga frika por nga gezimi dhe jam i mbushur plot me energji. Do ju lutesha organizatave dhe njerezve qe kontribuojne, te kete kontroll mbi gjithcka sepse nuk duhet abuzuar me miresine, ju qe kontribuoni duhet te siguroheni qe ate qe ju na ofroni te shkoje ne vendin e duhur. Edhe nje here ne emer te gjithe shqiptareve ju falenderoj nga zemra. Zoti qoft me te gjithe ju dhe familjet tuaja. Uroj qe keto lloj fatkeqsish mos te ndodhin me kurre. Zinjo”, shkruan Noizy.

Deri më tani raportohet për 27 viktima dhe autoritetet po punojnë për të nxjerrë nga rrënojat njerëz të tjerë.

Shtuar më 27/11/2019, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori