Alarm në Shtëpinë e Bardhë (VIDEO)
Agjentët e Shërbimit Sekret amerikan evakuuan një pjesë të Shtëpisë së Bardhë, pasi një person i dyshimtë u pa të kapërcejë murin rrethues duke tentuar të vrapojë drejt ndërtesës presidenciale.

Incidenti ndodhi vetëm pak momente pasi Presidenti Barack Obama kishte lënë "White House"-n dje në mbrëmje.

Dëshmitarët thanë se panë një person të kapërcente hekurat rrethues dhe të vraponte në drejtim të pjesën veriore të ndërtesës.

Agjentët sekretë arritën të neutralizonin situatën, ndërsa i dyshuari u dërgua në një spital në Uashington, pasi pati probleme kardiake.

Stafi i Shtëpisë së Bardhë dhe gazetarët që punojnë në komplek u shoqëruan jashtë ndërtesës. /albeu.com/

Shtuar më 20/09/2014, ora 14:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori