"Kallashi" i famshëm del në pensioni, ky është pasardhësi (VIDEO)
Pëlqej
Automatiku i famshëm AK-47 Kallashnikov po kalon në pension tashmë dhe rusët kanë menduar për pasardhësit e tij.

Ata do të jetë AK12 dhe AK 15 me një dizajn jo shumë të ngjashëm, por me të njëjtën forcë shpuese, raporton Albeu.com.

Modelet do të jenë në dy kalibre, atë 5.56 që është edhe kalibri standard i vendeve të NATO-s dhe 7.62 që është karakteristikë e Kallashnikovit.

AK 12 mund të përdoret edhe nga forcat speciale.

Për më tepër, ndiqni provat që bëhen me një AK12. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2018, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori