Ja si u çmilitarizua UÇK-ja (VIDEO)
Është folur shumë në dokumentare për negociatat mes NATO-s dhe UÇK-së për e çmilitarizimit e kësaj të fundit.

Ka edhe video të disa pjesëve të këtyre negociave; kryesorja ndoshta është ajo e gazetarit Blendi Fevziu.

Mirëpo, në YouTube ka dalë një video e re, e publikuar nga Express.

video shihen krerët e zonave të UÇK’së, shefi i shërbimit sekret shqiptar, Fatos Klosi, James Rubin, si dhe udhëheqës të NATO’s.

“Dita e tretë dhe e katërtë e bisedimeve për demilitarizimin e UÇK-së. dy ditët e para të negociatave janë zhvilluar në Tiranë dhe pastaj kanë vazhduar në Kosovë! Negociatorët e NATO-së dhe disa nga protagonistët shqiptarnegociatave, kanë ardhur nga Shqipëria me helikopterë të NATO-së në Berishë!", përshkruhet videoja.

Videoja është hedhur në kanalin "YouTube" më datë 18 gusht të këtij viti. /albeu.com/

Shtuar më 19/08/2014, ora 12:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori