E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
Ja si ndodhi grabitja në Rinas (VIDEO)
Përmes pamjeve të kamerave të sigurisë ju do të shikoni momentet e grabitjes në aeroportin e Rinasit ku 3 persona të maskuar dhe të armatosur arritën që të vidhnin rreth një milion Euro të një banke të nivelit të dytë në pistë, teksa po transportoheshin nga terminali në avion me destinacion Italinë.

Video e grabitjes është siguruar nga Report. Ajo është realizuar në vetëm 4 minuta, pasi në 14:23 minuta makina futet në aeroport, ndërsa në 14:27 minuta mjeti i kuq tip ‘Benz’ del nga porta. Sipas raportit të shërbimeve të sigurisë së aeroportit policia është lajmëruar vetëm një minutë pas grabitjes në 14:28.

Nga pamjet shihet se si fillimisht njëri nga 3 autorët në 14:23 minuta zbret me shpejtësi nga makina, kapërcen portën e shërbimit të aeroportit që përdorej vetëm për raste të veçanta duke thyer kyçin duke e hapur për t’u futur me makinën e kuqe tip ‘Benz’.

Porta e shërbimit të aeroportit ishte e mbyllur vetëm me një kyç, që u shkallmua vetëm në pak sekonda nga grabitësit. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2016, ora 08:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori