Ja si i plaçkisnin serbët shtëpitë e shqiptarëve (VIDEO)
Gjatë luftës në Kosovë në vitin 1999, me ndihmën e ushtrisë dhe forcave paramilitare serbe, serbët lokal plaçkitën dhe dogjën fshatrat dhe shtëpitë e shqiptarëve.

Në një kronikë të publikuar në Youtube nga një gazetar i huaj, jipen pamje nga fshati Mihaliq i Vushtrrisë ku shihen trupat ushtarake dhe paraushtarake serbe duke djegë dhe shkatërruar një fshat të tërë.

Kronika televizive shfaq edhe pamje të policëve që së bashku me fshatarët serb, plaçkisin shtëpitë shqiptare.

Shikoni videon. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2013, ora 13:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori