Ja si e nisën amerikanët Millosheviçin për në Hagë (VIDEO
Serbia para dy dekadave udhëhiqej nga Sllobodan Millosheviçin

Ai që njihej si "Kasapi i Ballkanit" ishte arrestuar në vitin 2001 me urdhër ndërkombëtar për krime kundër njerëzimit.

Por, para se të shkonte në Hagë ish-presidenti jugosllav e kishte një ndalesë në bazën e ushtrisë amerikane në Tuzëll të Bosnjës e Hercegovinës.

Video nga aty u publikua 19 vjet më pas.

Aty shihet se si personeli ushtarak dhe hetues e njoftojnë kreun serb për rregullat e tyre, përderisa Millosheviç nuk gjen qetësi. /klan kosova/

Shtuar më 27/05/2020, ora 20:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori