Ja çfarë i bëjnë njerëzit Tokës (VIDEO)
Animatori anglez Steve Cutts, përmes një videoje tre minutëshe ka pasqyruar marrëdhënien e njeriut me natyrën gjatë gjithë jetës.

Është me të vërtetë i dhimbshëm fakti se sa shumë jemi në gjendje ta dëmtojmë nënën Tokë, vetëm për të përfituar materialisht dhe kënaqësi vetjake. Nëna natyrë është tejet dinamike, e shumëllojshme dhe më e rëndësishmja është se gjithçka në të është e ndërlidhur.

Shihni më sipër videon. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2014, ora 19:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori