Ishte 30 gradë, por një stuhi breshëri solli këto pamje (VIDEO)


Një stuhi breshëri gjatë të dielës që sapo lamë pas përveç se ka shkatërruar bimësinë ka shkaktuar edhe habi tek banorës e Guadalajaras në Meksikë.

Sasi të mëdha breshëri ranë në pak orë duke kapur lartësi në disa raste edhe 1 metër, gjë e cila nuk mbahej mend të kishte ndodhur më parë.

"Jetoj këtu që prej 40 vitesh dhe nuk mbaj mend diçka të tillë", është shprehur Alfredo Herrera për mediat lokale.

Banorët e quajnë këtë një ngjarje apokaliptike, ndërsa meteorologët janë duke kërkuar shkaqet që çuan në akumulimin e kësaj sasie të madhe breshëri. /albeu.com/
Shtuar më 02/07/2019, ora 14:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori