Indiani thyen rekordin botëror, godet kokën 134 herë në minutë (VIDEO)
Një adoleshent nga Nepali, Puskar Nepal, brenda një minute ka goditur kokën e tij 134 herë në një minutë duke thyer kështu rekordin botëror.

Adoleshenti ka deklaruar se dëshironte të ishte pjesë e linbrit të rekordeve dhe kur kishte dëguar se në këtë libër kishte një kategori për vendosjen e rekordit të goditjeve në kokë atëherë ai kishte filluar që për 8-9 muaj të ushtrohhej për të arritur një gjë të tillë.


Nepal tregon se si familjarët dhe shoqëria janë frikësuar nëse prej goditjeve ai do e dëmtonte veten, mirëpo ai thotë që nuk ka marrë as edhe një gërvishtje. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2015, ora 15:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori