I dënuar me burg dhe i shpallur në kërkim, arrestohet 42 vjeçari (VIDEO)
Një tjetër person i shpallurkërkim për prodhimin e narkotikëve është arrestuar pak më parë në Durrës. Forcat e policisë, kapën dhe ndaluan shtetasin Sh. K, 42 vjeç, banues në lagjen Nr.17 Durrës.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, në vitin 2017 e ka dënuar me 3 vjet e 17 ditë burg, për veprën penale "Prodhim dhe shitje e narkotikëve"


Njoftimi i plotë i Policisë

Durrës

Vijon puna për kapjen e personave të shpallurkërkim .

Një tjetër person i kërkuar për prodhim të narkotikëve vihet në pranga.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Forcat e Posaçme Operacionale në DVP Durrës , në vijim të punës për kapjen e personave të shpallurkërkim, kapën dhe ndaluan shtetasin :
-Sh. K, 42 vjeç, banues në lagjen Nr.17 Durrës.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, në vitin 2017 e ka dënuar me 3 vjet e 17 ditë burg, për veprën penale "Prodhim dhe shitje e narkotikëve"

Ky shtetas ishte i shpallurkërkim pasi në vitin 2016, në aksin rrugor Fushë Dac- Kepi i Rodonit, pas kontrollit të ushtruar nga ana e shërbimeve të Policisë në mjetin e tij tip Furgon janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 324 fidanë të dyshuara Canabis sativa.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.


Shtuar më 30/05/2019, ora 14:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori