I burgosuri në SHBA përpiqet të mbysë gardianin me peshqir (VIDEO)
Një i burgosur në Florida sulmoi një gardian dhe u përpoq që ta mbyste me një peshqir, por ndërhyrja e të dënuarve të tjerë shpëtuan efektivin.

Kanë qenë kamerat e sigurisë brenda burgut Falkenburg Road në Tampa që kanë kapur momentin kur Kiondre Zachery, 22-vjeçr, u përpoqmbyste oficerin D. Hernandez në një sulm të paprovokuar të martën.

Oficeri Hernandez shihet duke luftuar me të burgosurin, para se të arrijë të lirohet nga duart e Zachery.

Hernandez që thuhet se kishte 10 muaj që punonte roje në atë burg, thuhet se nga ky sulm ka ndrydhur kyçin e këmbës, dëmtuar gjurin, gjithashtu edhe qafën.

E. Zachery që ishte i dënuar për vjedhje, tanimë është zhvendosur në një qeli të izoluar. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2017, ora 22:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori