Histori mbresëlënëse: Mësim për çdo bir dhe shpresë për çdo baba (VIDEO)
Një ditë, djali mori babanë dhe shkuan sëbashku në një rastorant. I dobët fizikisht, babai derdhi ushqimin në këmishë dhe pantallona, ndërkohë që shumë prej atyre përreth po e shikonin me neveri.

Djali nuk e prishi tereëzin, por pasi mbaroi ushqimin e vet, mori babanë dhe e çoi në tualet për t'a pastruar.

Kur dolën, të gjithë i panë duke heshtur.

Djali pagoi faturën dhe po dilte sëbashku me babanë nga restoranti, kur dikush i thirri:

-"Më falni, mos keni lënë diçka pas?"
-"Jo", i tha djali.
-"Po po ke lënë", - tha i moshuari duke vijuar: Ke lënë një mësim për çdo bir dhe shpresë për çdo baba. /albeu.com/
Shtuar më 07/06/2017, ora 15:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori