Helikopterët rusë në kërkim të dy pilotëve në kufirin turko-sirian (VIDEO)

[Video] Rus helikopterleri düşen uçağın pilotlarını arıyor http://bit.ly/1Nbvvk7

Posted by Anadolu Ajansı on 2015-11-24
Helikoptere ushtarake ruse kane nisur kerkimet per gjetjen e piloteve te avionit qe u rrezua diten e sotme ne kufirin turko-sirian nga forcat ushtarake turke.

Sic mund ta shihni edhe ne videon e mesiperme helikopteret jane duke qarkulluar ne kete zone, por ende nuk dihet fati i dy piloteve, raporton Portali Albeu.

Me heret u pa qe nje prej tyre te hidhej me parashute pas sulmit.

Avioni rus u rrezua nga nje F16 turk ne zonen e Bayrbucak, ne kufirin mes Sirise dhe Turqise. /albeu.com/
Shtuar më 24/11/2015, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori