“Haku i nėnės”, hiti i ri i Gilit (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kėngėtarja e njohur kosovare, pas njė kohe mjaftė tė gjatė mungese nė skenė muzikore dhe nė programe televizive, rikthehet me njė kėngė e cila konsiderohet si mjaftė e fuqishme dhe me potenciale pėr tė qenė njė super-hit.

Sapo ka publikuar video-klipin e kėngės sė saj mė tė re tė quajtur “Haku i nanės”. Tekstin dhe muzikėn i ka bėrė si zakonisht bashkėshorti i saj Ilir Berani, kurse klipin e ka realizuar “Max Production”, raporton indeksonline.


Ajo qė vihet re nė kėtė klip janė detaje tradicionale tė vjetėra tė vendit.

Kėngėtarja Gili njihet pėr stilin e saj tė veēantė tė kėngėve, tė cilat nė pėrgjithėsi kanė pushtuar top-listat e kėngėve shqip.

Ky ėshtė videoklipi:
TEKSTI I KĖNGĖS:

Ndalu bir ulu pranė,
njė dy fjal me ty i kam,
du' mė t'thėnė ēka kurrė s't'kam thėnė.

Unė tė du' mė shumė se vetėn,
pėr ty unė e jap jetėn,
Inshallah haku i jem kurrė s'ka me t'zėnė.

Sa kam hjek kurrė s'tkam thėnė,
me njė grep me njė gjylpan,
vetė t'ka rrit kjo nėnė me kto dur.

Dit e nat kam uru,
mes e nip desha mė i gzu,
tash pe shoh kjo dit spo vika kurrė.

Shpija e re e madhe vend s'ka pėr mu',
krejt kat e m'kat tė qoft Hallall,
n'djep t'kam pėrkund,
e ti me mu s'don me jetu,
se shpirt e zemėr m'i ke kall.

Ēdo pllam tė shpisė e gėzofshe,
ti me nusėn tane,
qysh s'paske gjet pėr mu' njė vend.

Unė n'tokė kisha fjet pse m'largove,
ah bir ēka bėnė,
Inshallah nuk t'zen haku i jem,
haku i nėnės.

Nina nana djali,
djalin e perkuni,
Nina nana djali,
u bėfsh plak katuni.

Nina nana djali,
djalin e perkuni,
Nina nana djali,
u bėfsh plak katuni.

Nina nana djali,
djalin e perkuni,
Nina nana djali,
u bėfsh plak katuni.

Ēdo pllam tė shpisė e gėzofshe,
ti me nusėn tane,
qysh s'paske gjet pėr mu' njė vend.

Nina nana djali.

Unė n'tokė kisha flejt pse m'largove
ah bir ēka bėnė,
Inshallah nuk t'zen haku i jem,
haku i nėnės.

Nina nana djali.
Shtuar më 03/04/2012, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu