“Haku i nënës”, hiti i ri i Gilit (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Këngëtarja e njohur kosovare, pas një kohe mjaftë të gjatë mungese në skenë muzikore dhe në programe televizive, rikthehet me një këngë e cila konsiderohet si mjaftë e fuqishme dhe me potenciale për të qenë një super-hit.

Sapo ka publikuar video-klipin e këngës së saj më të re të quajtur “Haku i nanës”. Tekstin dhe muzikën i ka bërë si zakonisht bashkëshorti i saj Ilir Berani, kurse klipin e ka realizuar “Max Production”, raporton indeksonline.


Ajo që vihet re në këtë klip janë detaje tradicionale të vjetëra të vendit.

Këngëtarja Gili njihet për stilin e saj të veçantë të këngëve, të cilat në përgjithësi kanë pushtuar top-listat e këngëve shqip.

Ky është videoklipi:
TEKSTI I KËNGËS:

Ndalu bir ulu pranë,
një dy fjal me ty i kam,
du' më t'thënë çka kurrë s't'kam thënë.

Unë të du' më shumë se vetën,
për ty unë e jap jetën,
Inshallah haku i jem kurrë s'ka me t'zënë.

Sa kam hjek kurrë s'tkam thënë,
me një grep me një gjylpan,
vetë t'ka rrit kjo nënë me kto dur.

Dit e nat kam uru,
mes e nip desha më i gzu,
tash pe shoh kjo dit spo vika kurrë.

Shpija e re e madhe vend s'ka për mu',
krejt kat e m'kat të qoft Hallall,
n'djep t'kam përkund,
e ti me mu s'don me jetu,
se shpirt e zemër m'i ke kall.

Çdo pllam të shpisë e gëzofshe,
ti me nusën tane,
qysh s'paske gjet për mu' një vend.

Unë n'tokë kisha fjet pse m'largove,
ah bir çka bënë,
Inshallah nuk t'zen haku i jem,
haku i nënës.

Nina nana djali,
djalin e perkuni,
Nina nana djali,
u bëfsh plak katuni.

Nina nana djali,
djalin e perkuni,
Nina nana djali,
u bëfsh plak katuni.

Nina nana djali,
djalin e perkuni,
Nina nana djali,
u bëfsh plak katuni.

Çdo pllam të shpisë e gëzofshe,
ti me nusën tane,
qysh s'paske gjet për mu' një vend.

Nina nana djali.

Unë n'tokë kisha flejt pse m'largove
ah bir çka bënë,
Inshallah nuk t'zen haku i jem,
haku i nënës.

Nina nana djali.
Shtuar më 03/04/2012, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian