Hahn: Opinionet e ndryshme pranohen, por jo dhuna (VIDEO)
Komisioneri i BE-së, Johannes Hahn, gjatë takimit të sotëm me ministrin e Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka dënuar aktet e dhunës të ndodhura sot në Kuvendin e Kosovës.

"Nëse keni opinione të ndryshme është diçka normale, por jo të ketë dhunë", ka thënë zyrtari i lartë i BE-së.

Duke folur për MSA-në dhe liberalizimin e vizave, Hahn tha se, është duke u punuar shumë në këtë drejtim, pavarësisht asaj se nuk mund të ketë ende një afat kohor.

"Ajo çfarë mund të them në të dy rastet, është se ka bërë progres të madh dhe pres shpejt ndonjë zgjedhje pozitive", ka thënë Hahn. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2015, ora 14:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori