Gruevski pas miratimit të shqipes, largohet kokëulur nga Kuvendi (VIDEO)
Pëlqej
Deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski pas incidentit në kuvend kur u miratua ligji për gjuhën shqipe u largua nga Kuvendi.

Gruevski shihet ndërsa largohet kokëulur pas votimit të Ligjit të Gjuhës Shqipe me 64 vota pro dhe asnjë kundër në Kuvendin e Maqedonisë.

Me votimin e ligjit, u anashkaluan 35.000 amandamente e OBRM-PDUKM-së, që do të bllokonin punën e Kuvendit në Maqedoni deri në fillim të shtatorit. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2018, ora 17:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori