Gruaja në Indi rrihet barbarisht sepse lindi vajzë (VIDEO)
Pëlqej
Një grua nga India është rrahur barbarisht me shkop hokej pasi ka sjellë në jetë një vajzë.

Në një video shokuese, e cila ishte instaluar tek shkallët e një pallati, tregon gruan duke bërtitur ndërsa goditej nga kunati i saj dhe shoku i tij.

Gruaja e identifikuar si Meena Kashyap kishte bërë dhe një ankesë të mëparshme për dhunë nga familja e burrit në prill , thonë mediat lokale.

35-vjeçarja nga Punjab solli në jetë një vajzë që familja e burrit refuzoi ta pranonte. Çifti u përfshi në konflikt gjithashtu edhe për shkak të një mosmarrëveshje mbi 8.300 pound që prindërit e e saj dhanë për familjen e burrit në dasmë.

Një dhuratë që i jepet tradicionalisht vajzës kur martohet, si një mjet për të mbështetur familjen e saj të re dhe në vend të trashëgimisë që i takon.

Ky sistem tani përdoret më shumë si mjet të ardhurash për familjen e burrit dhe është teknikisht e paligjshme pasi mijëra gra janë vrarë dhe abuzuar për shkak të këtyre pagesave, por që ende praktikohet gjerësisht. /albeu.com/

Shtuar më 17/07/2017, ora 20:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori