‘Grabitësit e Selitës’, profesionistë në grabitjen e kazinove (VIDEO)
Pëlqej
Edhe pse ka kaluar një vit nga grabitja e një kazinoje në rrugën ‘Irfan Tomini’ në kryeqytet, policia ende nuk ka arrestuar asnjë të dyshuar për këtë ngjarje. "News 24" sjell për shikuesit videon e regjistruar nga kamerat e sigurisë ku shihet qartë ndërhyrja e dy personave të armatosur, të cilët mendohet të jenë të moshës rreth 20 vjeç që depërtojnë brenda ambienteve të kazinosë dhe arrijnë t’i marrin operatorit të gjitha paratë e xhiros.

Dy personat që duken në këto pamje që tashmë njihen si grupi i ‘Grabitësve të Selitës’ mendohet të kenë kryer vetëm në zonën mes ‘Pallatit me Shigjeta’ dhe Urës së ‘Vasil Shantos”, mbi 8 grabitje dhe në total, këta persona akuzohen për mbi 15 grabitje të kryera. Dyshohet se këta persona janë të dyshuarit kryesor dhe për dy grabitjet e fundit në kryeqytet që kapin vlerën monetare prej rreth 400 mijë lekësh të reja.
Shtuar më 21/09/2013, ora 17:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori