Google sfidon Amazon në betejen në qiell (VIDEO-FOTO)
Google sfidon Amazonbetejenqiell. Mountain View njoftoi se po punon për të zhvilluar një sistem të avionëve të vegjël të cilët shërbejnë për dërgesat e produkteve.

Testet e para janë kryer- siç raportohet nga Wall Street Journal - vitin e kaluar. Gara për të pushtuar qiellin me drone-t, vjen edhe pas ndalimit që Shtetet e Bashkuara kanë bërë për përdorimin e dronëve për qëllime komerciale. Administrata Federale e Aviacionit është duke punuar për ndryshime në rregulloret ekzistuese dhe deri më tani ka miratuar vetëm një fluturim komercial të telekomanduar. /albeu.com/

Google sfidon Amazon në betejen në qiell

Shtuar më 29/08/2014, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori