Gjiknuri hap portat e Vaut të Dejes, një natë e frikshme i pret shkodranët (VIDEO)
Hidrocentrali i Vaut të Dejës është duke shkarkuar me sasi të mëdha uji, i cili pritet të përkeqësojë ndjeshëm situatën në zonën e nën Shkodrës dhe qytetit të Shkodrës.

Shkarkimet masive kanë filluar gjatë paradites së sotme dhe vijojnë edhe tani, ashtu siç duket në videon e siguruara nga Albeu.com.

Gjatë paradites së sotme, në Shkodër u dha alarmi për përmbytje në qytet, por gjasat janë që kjo të ndodhë gjatë natës nisur nga shkarkimet masive të ujit nga hidrocentrali i Vaut të Dejes, i cili është porta mbyllëse i HEC-ve mbi drin. /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2018, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori